03.01.2015.

Секуловски и Наумов веќе освоија трофеј во Мјанмар

ПОЗИТИВЕН СТАРТ НА НОВАТА ЕПИЗОДА НА СЕКУЛОВСКИ ВО МЈАНМАР
Марјан Секуловски со победа и трофеј ја започна својата втора епизода на клупата на Ајејаведи Јунајтед во Мјанмар. Со победата против Јаданарборн со 1:0, тимот на Секуловски и штипскиот напаѓач Ристе Наумов го освоија турнирот „Черити Куп„.
Токму Наумов го постигна единствениот гол на средбата, од пенал во 57 минута. Претходно екипата на Секуловски ги доби и пријателските мечеви со Миавади со 3:1 и Хантарвади Јунајтед со 2:0 и ремизираше со Јангон Јунајтед играјќи 1:1.

Нема коментара:

Постави коментар