09.01.2015.

Ристевски се враќа во албанската лига

ПО ЕДНА СЕЗОНА ВО БУГАРИЈА, БИТОЛСКИОТ ДЕФАНЗИВЕЦ БЛИСКУ ДО ВРАЌАЊЕ ВО АЛБАНИЈА 
Македонскиот репрезентативец, битолчанецот Кире Ристевски, кој една сезона настапуваше во за бугарскиот прволигаш Славија Софија, ги договори сите детали со албанскиот прволигаш Тирана, јавуваат медиумите во оваа земја.
Ристевски веќе настапуваше во албанската прва лига, за Елбасани и Билиш, каде беше и капитен. За неговите услуги интерес покажа Шкендија, но Ристевски преферираше нов меѓународен ангажман. Деновиве се чека официјалицација на трансферот. 

Нема коментара:

Постави коментар