11.01.2015.

ФОТО: Пачовски се приклучи кон тренинзите на Вардар

БИТОЛЧАНЕЦОТ ПО ПЕТ ГОДИНИ СЕ ВРАТИ ВО ВАРДАР СО КОГО СТАНА НАЦИОНАЛЕН ПРВАК 
Голманот и капитен на македонската репрезентацијата, Томе Пачовски не беше на прозивката, но од денеска е веќе во тренажен процес со својот нов клуб.
Сега откако пристигна битолчанецот, а истото го стори и ерменецот Артур Миранјан, кој поради проблеми со визата доцнеше со негвото доаѓање, лидерот е скоро комплетен. Недостасува само Дарко Глишиќ кој се рехабилитира од тешката повреда.  

Нема коментара:

Постави коментар