01.07.2015.

Ивановски стрелец за Видеотон во тестот против Зорја

БИТОЛЧАНЕЦОТ СТРЕЛЕЦ ВО ТЕСТ МЕЧ НА УНГАРСКИОТ ПРВАК
Напаѓачот на Видеотон, Мирко Ивановски постигна гол на дуелот со Зорја и придонесе за победата на неговиот тим од 2:1 Битолчанецот продолжува со добрите игри за Видеотон и во текот на подготовките за настапот во квалификациите во Лигата на Шампионите.
Вчера на пријателската средба со украинската екипа Зорја, која заврши со триумф на првакот на Унгарија од 2:1, стрелаше прецизно во 33 минута.

Нема коментара:

Постави коментар