15.07.2015.

Од Аранџеловац до Лондон, можните европски противници на ЖРК Пелистер

НА ЕДНА НЕДЕЛА ДО ЖДРЕПКАТА, ЖРК ПЕЛИСТЕР ГИ ЗНАЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИТЕ ПРОТИВНИЦИ
ЖРК Пелистер има некаква слика за своите противници во првото коло на Челинџ Купот. Девојките на Борче Марковски се во групата со Лондон Ејнџелс (ГБР), ХИФК (Финска), Ајдовчина (Словенија), Заглебје (Полска), Књаз Милош (Србија), Шулер (Холандија) и Винтертур (Швајцарија).
Еден oд овие тимови ќе биде противник на ЖРК Пелистер во првото коло на Челинџ Купот, а ждрепката е на 21 јули. Натпреварите се закажани за 14/15 и 21/22 ноември.

Нема коментара:

Постави коментар