09.07.2015.

Пелистерци заминаа во Струга на централните подготовки за сезоната

МОМЦИТЕ НА ЗОРАН ШТЕРЈОВСКИ ВО СТРУГА ЌЕ ЈА ПОДИГААТ ФОРМАТА ПРЕД ВТОРОЛИГАШКОТО ДЕБИ
Од денес фудбалерите на Пелистер се во Струга, каде ќе ја минат втората фаза од летните подготовки за сезоната 2015/16. Момците на Зоран Штерјовски ќе минат 12 дена во градот крај „Црн Дрим„ и ќе одиграат четири контролни натпревари. Нивна база ќе биде хотелот „Галеб„ а ќе тренираат на стадионот на Караорман.

Контролни натпревари на Пелистер на подготовките во Струга:
12.07. 2015 - Пелистер - Металург
15.07.2015 - Пелистер - Еуромилк
19.07.2015 - Пелистер - Гостивар
26.07.2015 - Пелистер - Победа

29.07.2015 - Брегалница - Пелистер

1 коментар:

  1. Анониман15.07.2015. 12:35:00

    Каде ќе се игра натпреварот Брегалница - Пелистер?

    ОдговориИзбриши