22.07.2015.

Маневски го смени клубот на Тајланд

БИТОЛСКИОТ НАПАЃАЧ ГО СМЕНИ КЛУБОТ, НО ОСТАНУВА НА ТАЈЛАНД
Битолчанецот, Борче Маневски кариерата ќе ка продолжи во второлигашот од Тајланд, Трат. Откако не успеа да се избори за соодветна минутажа во Чаинат, 30 годишниот Маневски потпиша за екипата која е на последната позиција во второлигашката конкуренција на Тајланд.
Маневски е поранешен играч на Пелистер, Победа, Вардар, Работнички, Милано, на полскиот Горник Лечна и српскиот тим Банат.

Нема коментара:

Постави коментар