13.07.2015.

Оливера Наковска - Бикова петта на Светскиот Куп вo Хрватска

НОВ ВРВЕН РЕЗУЛТАТ НА НАЈДОБРАТА МАКЕДОНСКА ПАРАОЛИМПИЈКА
Златната битолска параолимпијка, Оливера Наковска - Бикова го освои петтото место во  дисциплината воздушен пиштол од 10 метри за жени, на Светскиот куп за стрелци-инвалиди што се одржува во хрватскиот град Осјек.
Таа освои 131,5 поени, а пред неа главно се пласираа ирански стрелци. Иранката Самира Ерам беше севкупен победник попладнево и го освои златниот медал. Наковска - Бикова веќе имаат обезбедно параолимписка норма. 

Нема коментара:

Постави коментар