23.07.2015.

Пелистер стартува во Кичево, пелагониското дерби во третото коло

ПОЗНАТ КАЛЕНДАРОТ ЗА ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА СЕЗОНАТА 2014/15
Денешната ждрепка за новите шампионати на Македонија за сезоната 2015/16, на Пелистер му подарија силен старт на сезоната во Втората лига. Во првото коло Пелистер гостува во Кичево кај Влазерими, на го дочекува Гостивар, а пелагониското дерби со Победа е на програмата во третото коло.

1 коло - (15 август 17:30 часот)
Влазерими - Пелистер
Кожуф - Македонија Ѓ.П.
Гостивар - Скопје
Победа - Тетекс
Љубанци - Еуромилк 

Комплетен распоред од Втората лига - 2015/16Нема коментара:

Постави коментар