23.07.2015.

ОФИЦИЈАЛНО: Петар Топиќ потпиша за Пелистер

ХРВАТСКИОТ ГОРОСТАС И ОФИЦИЈАЛНО ЧЛЕН НА ПЕЛИСТЕР ВО СЛЕДНИТЕ ДВЕ СЕЗОНИ
Како и што се шпекулираше веќе неколку дена, хрватскиот кружен напаѓач. Петар Топиќ потпиша двегодишен договор со Пелистер. Тоа значи враќање во Македонија на бившиот ракометар на Металург и големо засилување на битолскиот суперлигаш.
По потпишувањето на договорот со голманот Арсиќ, битолчани доведоа уште едно големо засилување и според зборовите на управниот одбор недостигаат уште три домашни засилувања за ростерот за сезоната 2014/15 да биде комплетен. Стартот на подготовките на екипата која ќе ја водат Николовски и Поповски, е закажан за 5 август од 17 часот во Битола. 

Нема коментара:

Постави коментар