29.04.2013.

Нема изненадување во Купот

ПОРАЗ ОД ФАВОРИТОТ ВАРДАР ПРО СО СОЛИДЕН  ОТПОТ ВО ПРВИОТ ДЕЛ НА СРЕДНАТА ВО СРЦ „КАЛЕ„ ВО СКОПЈЕ
Куп на Македонија - Четвртфинална група
Вардар Про - Пелистер 40:27 (15:12)

Ракометарите на Пелистер не успеаја да направат изненадување и да се пласираат во полуфиналето од ракометниот куп на Македонија, бидејќи се поразени од екипата на Вардар про.
На ова средба во тимот на Пелистер ги немаше Златко Велјановски и Васил Митевски, а Васко Димитровски заработи повреда на аркадата. Во екипата на Пелистер најповеќе гола постигна Костадин Весовски седум, а Димитровски пет. Во првиот натпревар екипата на Пелистер ја победи екипата на Работнички со резултат 40:20, полувреме 15:10. На ова средба Костовски постигна 10 гола, а Ангелевски 8. 

Нема коментара:

Постави коментар