29.04.2013.

Баже Илијоски донесе победа за Работнички

ПЕЛИСТЕР СО ГОЛЕМ ПАД ВО ИГРАТА ВО ВТОРИОТ ДЕЛ, ГО ПОЛОЖИ „ОРУЖЈЕТО„ ПРЕД КВАЛИТЕТНИТЕ ДЕБАРМААЛЦИ
Прва фудбалска лига - 27 коло

Работнички - Пелистер 1:0 (0:0)

Баже Илијоски донесе уште еден триумф за Работнички, овој пат на дуелот против Пелистер во Скопје.„Романтичарите“ до трите бода стигнаа со погодокот на напаѓачот во 75.минута од средбата.
И на последниот денешен попладневен дуел Брегалница очекувано стигна до три бода против Дрита. Штипјани славеа со минимални 1:0 со голот на Мандак уште во 6.минута од натпреварот.

РЕЗУЛТАТИ - 27 коло

Брегалница - Дрита 1-0
Хоризонт Т. - Тетекс 2-0
Металург - Ренова 3-1
Работнички - Пелистер 1-0
Вардар - Силекс 2-1
Напредок - Шкендија 0-3

Нема коментара:

Постави коментар