10.10.2012.

Вардар два меча без публика, Пелистер парично казнет

ИЗРЕЧЕНИ КАЗНИТЕ ЗАРАДИ НЕОДГОВОРНИТЕ МОМЕНТИ ПОВРЗАНИ СО МЕЧОТ ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР НА КРАЈОТ ОД МИНАТИОТ МЕСЕЦ
 ФФМ ги одреди казните по пропустите во организацијата на  вечното дерби играно пред десетина дена на „Филип 2 арената„. Вардар доби казна од два натпревари без присуство на навивачи, што ќе мора да ги ’одработи’ на дуелите со Металург (10 коло - 21.октомври) и со Напредок (12.коло - 4.ноември).
Покрај ова, Вардар ќе треба да плати и парична казна од 2.500 евра за испадите на неговите навивачи, фрлањето на факели во теренот, како и втрчување на навивачката група во теренот. Парична казна има и за Пелистер, кој ќе треба да плати 1.500 евра за испадите што ги направи навивачката група „Чкембари“ на дербито со Вардар.

Нема коментара:

Постави коментар