02.10.2012.

„Вечно дерби„ и во четвртфиналето на Купот

Денешната ждрепка за четвртфиналето на Купот на Македонија донесе ново соочување на вечните ривали Вардар и Пелистер и тоа многу брзо, на само две недели од последниот првенствен меч.
Првата средба ќе се игра во недела на 14 октомври, а термин за возвратниот меч во Скопје се уште нема.

Четвртфинале:

Пелистер - Вардар
Шкендија - Металург
Тетекс - Ренова
Дрита - Силекс

Нема коментара:

Постави коментар