29.08.2015.

Бајрамовска во колекцијата го додаде и Суперкупот на Словенија

НОВ ТРОФЕЈ ЗА МАКЕДОНСКАТА ИНТЕРНАЦИОНАЛКА ВО СЛОВЕНИЈА
Битолчанката Мирјета Бајрамовска и словенечкиот првак Крим Меркатор го одбранија терофејот во Супер купот.
Крим Меркатор беше супериорен во овој меч и издвојува победа против Ждалец со 42:29 (25:14). Бајрамовска учествуваше со 4 гола. Во првата сезона во Словенија, нашата интернационалка стана шампион, го освои Купот и Суперкупот на Словенија. Пред да мине во Крим Меркатор, Бајрамовска настапуваше за ЖРК Пелистер и Металург и во нашата земја ги исвои сите можни трофеи. 

Нема коментара:

Постави коментар