28.08.2015.

Крстески пред дербито се враќа во Победа

ИЗНЕНАДУВАЧКО ЗАМИНУВАЊЕ НА ИСКУСНИОТ ДЕФАНЗИВЕЦ НА ПЕЛИСТЕР
Како големо изненадување во јавноста одекна веста дека искусниот дефанзивец Александар Крстески го напушти битолски Пелистер, каде не добиваше шанса во првите две кола и се врати во Победа, како слободен фудбалер.
Крстески имаше одлична есен минатата сезона, но подоцна заради повреда пропушти голем дел од пролетниот дел, а тренерот Штерјовски против Влазерими и Гостивар ги преферира Додевски и Степановски.

Нема коментара:

Постави коментар