31.08.2015.

Шундовски „гази„ со новиот клуб во Романија

БИТОЛСКИОТ РАКОМЕТЕН СТРУЧЊАК ПРОДОЛЖУВА СО ИМПОЗАНТНИ РЕЗУЛТАТИ ВО РОМАНИЈА, ДУРИ И ПО ПРОМЕНАТА НА КЛУБОТ
Бившиот селектор на Македонија, Звонко Шундовски од клупата на ЦСМ Букурешт славеше голема победа на гостувањето против актуелниот шампион на Романија, Минаур Баја Маре.
Битолчанецот ја предводеше својата екипа до триумф од 30:25 (16:13) во натпреварот од 3 коло во романскиот шампионат. Ова го потврдува перфектниот старт на новата екипа на Шундовски. По успесите со Констанца искусниот стручњак сека е на пат да ги повтори истите резултати и со ЦСМ Букурешт.

Нема коментара:

Постави коментар