02.06.2014.

Коњарски го напушти Напредок и наскоро ќе го одбере својот нов клуб

БИТОЛЧАНЕЦОТ ГО НАПУШТА КИЧЕВСКИОТ КЛУБ И НАРЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ ИГРА ВО КЛУБ ОД ПРВАТА ЛИГА
Искусниот фудбалер за врска кој потекнува од школата на Пелистер, Благојче Коњарски по шест месеци минати во дресот на кичевски Напредок замина од клубот кој го напушти прволигашкото друштво. Бившиот фудбалер на Пелистер и Силекс, кој се обиде и во Германија, има неколку понуди од клубови од Првата македонска лига и деновиве ќе одлучи каде ќе ја продолжи кариерата.
Скоро сите фудбалери на Напредок по испаѓањето од Првата лига, ќе си побараат нова средина. 

Нема коментара:

Постави коментар