15.06.2014.

Битолчанец на клупата на Силекс

ПРВ ПРВОЛИГАШКИ АНГАЖМАН ЗА ЗОРАН ШТЕРЈОВСКИ
Битолчанецот кој настапуваше за Пелистер, Победа, Слога Југомагнат,  Зоран Штерјовски во комбинација со Гордан Здравков кој ја има неопходната УЕФА ПРО лиценца, треба да биде тренерскиот двоец на Силекс, иако сето тоа засега само преку шпекулациите во јавноста.
Зоран Штерјовски, претходно беше на клупата на второлигашот Миравци, па сега се очекува да се соочи со своето прво прволигашко тренерско искуство.

Нема коментара:

Постави коментар