13.06.2014.

Започна европскиот турнир за надежи во Битола

ДЕНЕС ВО БИТОЛА СТАРТУВАШЕ НАЈСИЛНИОТ ТУРНИР ЗА ТЕНИСКИ НАДЕЖИ ОРГАНИЗИРАН ВО НАШИОТ ГРАД
Од 16 до 21 јуни, по петти пат во Битола ќе се одржи „Tennis Europe Junior tour Bitola Open 2014„ во организација на тенискиот клуб Битола и Академија Павловски .Една недела Битола ќе биде домаќин на Европскиот турнир во тенис за јуниори и јуниорки до 16 години.
Оваа година тенискиот клуб Битола прославува 35 години постоење и го доведе најквалитетниот ростер на млади таленти. Пријавени се повеќе учесници од неколку европски држави, а турнирот ќе се игра на неколу локации низ Битола. Квалификациите почнаа денес, а финалето свеченото затворање е во недела 15 јуни од 20 часот.

Нема коментара:

Постави коментар