09.06.2015.

Кико ја декласираше конкуренцијата во Босна

БЛЕСОК НА БИТОЛСКИОТ МОТО-КРОС ВОЗАЧ СО НОВИОТ МОТОВ ВО БОСНА 
Македонскиот возач Христијан Илиоски по подолга пауза настапи на уште еден натпревар од Источно-Европското првенство во мотокрос, одржано минатиов викенд во Крешево, Босна и Херцеговина. Тој ја декласираше конкуренцијата во првиот настап со новиот мотор.
Тој најнапред освои пол-позиција со предност од четири секунди, а во двете трки ги остави ривалите по 40 секунди зад себе. „Во Крешево беше добар настап за мене и ми донесе добар резултат, меѓутоа и убава можност да видам како ќе се претставам со новиот мотор. Презадоволен сум„ истакна младиот битолчанецот, Илиоски.  

Нема коментара:

Постави коментар