30.06.2015.

Димитровски потпиша за унгарскиот Егер Ежтеражи

БИТОЛЧАНЕЦОТ СЕ ОДЛУЧИ ЗА ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН АНГАЖМАН И НАСКОРО ЗАМИНУВА ЗА УНГАРИЈА 
Искусниот кружен напаѓач на Прилеп во последните шест месеци, Васко Димитровски иако имаше понуди да го облече дресот на Зомимак и да се врати во матичниот Пелистер, сепак ја прифати понудата од Унгарија.
Новиот прволигаш Егер Ежтеражи му понуди одлични услови и битолчанецот се согласи, па деновиве ќе одтапува и ќе биде преставен во својот нов клуб. Претходно во унгарската лига, во Балатон потпиша уште еден битолчанец, Михајло Петровски.  

Нема коментара:

Постави коментар