18.06.2015.

Ристевски раскина со Тирана и потпиша за Работнички

РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ ГО НАПУШТА АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛ И ПОТПИША ЗА РАБОТНИЧКИ 


Битолчанецот Кире Ристевски е најновото име во таборот на Работнички и со него се засилува одбраната на вицешампионот по заминувањето на Велковски во Вардар.
Меѓу него и претседателот на клубот Драган Поповски договорот е постигнат, останува само дефанзивецот да ги реши проблемите со Тирана, со својот досегашен клуб. Ристевски замина за Чатеж (Словенија) каде „романтичарите“ се на подготовки.

Нема коментара:

Постави коментар