09.01.2014.

Кировски во Работнички или во Пелистер?

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ШПЕКУЛИРААТ СО ВРАЌАЊЕ НА НАПАЃАЧОТ КИРОВСКИ ВО ПРВАТА МАКЕДОНСКА ЛИГА
Како што пренесуваат бугарските медиуми, поранешниот напаѓач на ЦСКА од Софија, Христијан Кировски се наоѓа на листата на желби на водечките клубови во Првата македонска фудбалска лига. Кировски е слободен агент и веќе добил понуди од двата најбогати екипи во нашата земја, Вардар и Шкендија.
Нашиот 28-годишен играч засега чека предлог од странство и затоа не брза во давањето дефинитивен одговор. Неговата желба е да се врати во Грција, каде што до неодамна играше за Ираклис, но ако тоа не се реализира, би можел да се врати во Македонија. Работнички и Пелистер исто така имаат пројавено интерес да го ангажираат Кировски, но тие не располагаат со финансиските можности на Вардар и Шкендија.

Нема коментара:

Постави коментар