30.01.2014.

Босеовски ново засилување на струмичките „рисови„

МЛАДОТО БИТОЛСКО КРИЛО АЛЕКСАНДАР БОСЕОВСКИ НА ОДСТАПКА ВО СТРУМИЧКИ ЗОМИМАК М
Александар Босеовски е новото засилување за тимот на Зомимак-М. Босевски до крајот на сезоната ќе настапува за „рисовите“ како позајмен играч од Пелистер.
Дваесет и едногодишното лево крило е четврто засилување на Зомимак-М во зимскиот преоден рок. Покрај Босеовски досега тимот го засилија Кире Митревски, Лазар Спировски и Стефан Терзиќ.

Нема коментара:

Постави коментар