14.01.2014.

Коњарски во германскиот Елверсберг

БЛАГОЈЧЕ КОЊАРСКИ ПРЕД ПОТПИС СО ГЕРМАНСКИ ТРЕТОЛИГАШ ВО ЗА НЕГО ПРВОТО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО
25 годишниот фудбалер за врска  Благојче Коњарски најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во странство. Бившиот фудбалер на Пелистер, Македонија Ѓ.П. Беласица и Силекс ги договори сите детали со германскиот третолигаш Елверсберг.
Тој и покрај неколку понуди од домашни клубови се реши да замине во Германија и да проба ново искуство во својата кариера. Коњарски е изданок на школата на Пелистер и имаше солидни настапи во сите македонски клубови за кои настапуваше. 

Нема коментара:

Постави коментар