10.01.2014.

Томе Китановски се договори со Крајова?

ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ МЛАДИНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ, НАЈВЕРОЈАТНО ЌЕ ЈА ЗГОЛЕМИ „РОМАНСКАТА КОЛОНИЈА„
Одбранбениот фудбалер на Пелистер Томе Китановски ќе ја продолжи својата кариера во Романија, откако ги договори условите со Универзитатеа Крајова, пренесува “ДигиСпорт“. 21-годишниот македонски играч Томе Китановски би требало да игра на позицијата десен бек за новиот клуб во продолжението од сезоната. Според информациите, се очекува Китановски в недела да пристигне во Романија и одржи неколку тренинзи. Крајова настапува во Втората лига која е поделена во две серии. Новиот тим на Китановски игра во Серија 2, каде што се наоѓа на првото место на половина од сезоната. Да потсетиме, во Романија настапуваат уште четворица наши интернационалци, тие Даниел Георгиевски, Кристијан Наумовски, Бобан Николов и Мирко Ивановски, но последноспоменатиот можно е да има нова средина во текот на зимскиот преоден рок.

Нема коментара:

Постави коментар