01.09.2015.

„Вечното дерби„ во осминафиналето на Купот на Македонија

НАЈГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ СЕ СООЧУВААТ УШТЕ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ
Во прес центарот на Куќата на фудбалот денес беа извлечени двојките за осминафиналето од Купот на Македонија. Најголемо внимание секако дека привлекува дуелот на „вечните ривали„ Вардар и Пелистер.

Шкендија - Металург
Македонија Ѓ.П - Љубљанци
Влазрими - Младост Царев Двор
Ренова - Силекс
Гостивар - Работнички
Хоризонт Турново - Скопје
Брегалница - Шкупи 1927
Вардар - Пелистер

Првите мечеви се играат на 30 септември 2016 година.

Нема коментара:

Постави коментар