07.04.2015.

Пелистер преку Преспа го почнува националниот Куп, Феникс налета на Металург


ИЗВЛЕЧЕНИ ДВОЈКИТЕ ОД ПРВОТО КОЛО НА НАЦИОНАЛНИОТ КУП

Во Ракометната федерација на Македонија денес беа извлечени двојките за осминафиналните групи од машкиот Куп на Македонија.

Прва Група (домаќин Вардар)Прилеп 2010 - Охрид 2013ГРК Борец - Вардар

Втора група (домаќин Пролет 62)Пролет 62 - РаботничкиГРК Лозари - Металург 2

Трета група (Вардар јуниор)Вардар јуниор - ЗомимакПреспа - Пелистер


 

Четврта група (домаќин Металург)Металург - ФениксТекстилец - Радовиш


Термини на одигрување на натпреварите е 18 и 19 април.

Нема коментара:

Постави коментар