01.04.2015.

Ивановски го одведе Видеотон во полуфиналето на Купот

ПРОДОЛЖУВА ПОЗИТИВНИОТ ТРЕНД НА ИВАНОВСКИ ВО УНГАРСКИОТ ВИДЕОТОН 
Македонскиот репрезенттаивец Мирко Ивановски го постигна својот втор гол во период од десет дена во дресот на унгарскиот тим Видеотон. Битоскиот напаѓач денес погоди на гостувањето кај Печи во победата од 0:3 во реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Унгарија.
Ивановски погоди во 60 тата минута со што го зголеми водството на неговиот тим на 0:2, а играта ја напушти 12 минути подоцна. Видеотон се пласира во четвртфиналето од Купот и е еден од најсериозните кандидати за трофејот.

Нема коментара:

Постави коментар