21.04.2015.

Металург е полуфиналниот Куп противник на пелистерки

ПОЗНАТИ ДВОЈКИТЕ ЗА ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЖЕНСКИОТ РАКОМЕТЕН КУП НА МАКЕДОНИЈА
Денес во просториите на РФМ беа извлечени паровите за полуфиналето на ракометниот Куп на Македонија.  ЖРК Вардар против Вардар и Металург - ЖРК Пелистер ќе се борат за влез во финалето.
Завршницата од Купот  ќе се одржи на 16 и на 17 мај, откако беше одложен турнирот кој првиќно беше закажан за 2 и 3 мај. Одлучено е оваа година финалните дуели од Купот на Македонија и во женска и во машка конкуренција да се играат во ист термин и на исто место поради ТВ преносите. Местото каде ќе биде завршницата од Купот на Македонија ќе биде дополнително одредено.

Нема коментара:

Постави коментар