23.02.2015.

Два гола на Марковски на дебито за Грин Гули

ОДЛИЧНО ДЕБИ НА НИМОЛА МАРКОВСКИ ВО ДРЕСОТ НА ГРИН ГУЛИ


Битолчанецот Никола Марковски дебитираше со два гола во победата на неговиот Грин Гули против Норткот Сити со 4:1 во австралискиот регионален шампионат.
Бившиот фудбалер на Пелистер и 11 Октомври го отвори резултатот во 16 минута и погоди по трет пат во гостинската мрежа во 76 минута. Брзоногиот Марковски игра одлично и австралиските медиуми го издвојуваат како додадена вредност на екипата на Грин Гули.  

Нема коментара:

Постави коментар