17.05.2014.

Бронза за македонското куглање на мундијалот во Брно

БИТОЛСКИОТ КУГЛАР СО ВТОР МЕДАЛ ОД СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА ВО ДВЕ ГОДИНИ
Нов голем успех на македонското куглање и медал од големите приредби. На светското првенство во Брно, Чешка нашиот тандем микс Александар Соколовски и Мери Јанева го освои третото место и со бронза се враќа од оваа голема приредба.
Соколовски кој е државен првак во јуниорска конкуренција и втора година по ред со освојува медал на големите приредби. Минатата година во Залаегерсаг, тој беше дел од македонската репрезентација, која го освои среброто на светското екипно првенство. 

Нема коментара:

Постави коментар