15.05.2014.

Повикан Маневски, заборавен Мирко Ивановски

НОВИОТ МАКЕДОНСКИ СЕЛЕКТОР ПОВИКА ЧЕТВОРИЦА БИТОЛЧАНИ ЗА ДВАТА ТЕСТА СО КАМЕРУН И КАТАР
Селекторот фудбалската репрезентација на Македонија, Бошко Ѓуровски го објави конечниот список на фудбалери за кои смета на контролните натпревари против Камерун и Катар на 26. и 30. мај 2014 година во австриски Куфштајн и Риети во Италија. Повикани се четворица битолчани,меѓу нив и клучниот фудбалер во успесите на Работнички, Борче Маневски.Но изненадување претставува неповикувањето на Мирко Ивановски од Астра Плоешти.
ГОЛМАНИ:
Томе Пачовски (Мехелен, Белгија), Андреја Ефремов (Металург)
ОДБРАНА:
Даниел Георгиевски (Стеауа Букурешт, Романија), Александар Тодоровски (Штурм, Австрија), Горан Попов (ВБА, Англија), Адријан Цуцули (Шкендија), Ванче Шиков (Волин, Украина), Бобан Грнчаров (Таврија, Украина), Даниел Мојсов (Бран, Норвешка), Кире Ристевски (Славија Софиа, Бугарија)
СРЕДЕН РЕД:
Стефан Спировски (Берое, Бугарија), Ферхан Хасани (Брондби, Данска), Агим Ибраими (Каљари, Италија), Давид Бабунски (Барселона Б, Шпанија), Александар Трајковски (Мехелен, Белгија), Тауљан Сулејманов (Работнички)
НАПАД:

Иван Тричковски (Беверен, Белгија ), Бесарт Абдурахими (Хапоел Тел Авив, Израел), Јован Костовски (Леувен, Белгија), Адис Јаховиќ (Ворскла, Украина), Баже Илијоски (Работнички), Крсте Велковски (Сараево, БиХ), Борче Маневски (Работнички).

Нема коментара:

Постави коментар