26.06.2013.

ОФИЦИЈАЛНО: Драган Бочески, нов тренер на Пелистер

ШПЕКУЛАЦИИТЕ ПОТВРДЕНИ - ПЕЛИСТЕР ГО НАЗНАЧИ БОЧЕВСКИ ЗА СВОЈ НОВ ТРЕНЕР ВО НАРЕДНАТА СЕЗОНА
Охриѓанецот Драган Бочевски од денес е наименуван за нов шеф на стручниот штаб на битолски Пелистер. Бившиот фудбалер на оваа екипа доаѓа од тренерската позиција во Напредок, каде долго време ги водеше кичевчани.
Една сезона во тренерската кариера, Бочевски мина и како тренер во Хоризонт Турново, а со ангажманот во Пелистер остварува една голема негова желба од минатото. Во текот на овие два дена ќе биде познат стручниот штаб, кој ќе му помага на Бочевски, а в петок попладне ќе биде одржана првата прозивка и тренинг на новиот тренер на Пелистер. 

Нема коментара:

Постави коментар