Asistenti: Tomce Cagorovski i Pece Stepanovski (site od Bitola)
Strelci: Markoski vo 10 I Sejdili vo 87 minuta za Napredok

Gonovski, Dragarski, Ralevski, Panovski, T. Kitanovski, Simonovski, Konjarski, Talevski, Milenkovski, Petkovski, Pitoska.
D. Ristevski, Todorovski, Ramadan, T. Maglovski , Anastasov, Korlevski, Altiparmakovski, Korlevski, Mitrevski, S. Veljanovski, V. Kitanovski.

Napredok:
Pasovski, Najdovski, Stepanovski, Balazi, Nikancevski, Drobarov, Trpenoski, Markoski, Cvetanoski, Glisic, Simjanoski.
Uste igraa:
Zerdeski, Sejdili, Zekiri, Vrencoski, Zafiroski, Stojkoski,

Cetiri dena po remito bez golovi vo Kicevo, Pelister i Napredok odigraa vtor kontrolen mec, ovoj pat pod Tumbe kafe. Prvoligasot zabeleza zasluzena pobeda, blagodarenie na prvoto poluvreme, vo koe bese poorganiziran i poopasen. Od prvata ubava akcija na desniot bek Najdoski, brzonogiot Markoski posigna ubav gol od rabot na peterecot. Pelister vozvrati preku Tome Kitanovski, koj vo 21 minuta se napravi odlicno, no biese za malku preku golot na Pasovski. Do poluvremeto kicevci imaa dve molnjeviti kontri, vo koi se spletkaa i propustija moznost za vtor gol. Vo vtoroto poluvreme Pelister igrase podobro, so postojana kontrola na topkata, no dolgo vreme bez sansi. Najzrelata ja imase rezervistot Vlade Kitanovski, koj vo 74 minuta po dodavaweto od Saso Veljanovski, biese od samo 4-5 metri, no Goran Pa{ovski mu vleze vo sutot i odbrani. Pred samiot kraj uste edna alternativa, ovoj pat na gostite, Sejdini se pridodade od vtor plan i ja zatrese mrezata na bitolcani. Korisen test za dvete ekipi i zasluzena pobeda na ekipata na Dragan Bocevski.