13.09.2015.

Ниту добриот Димитровски не го спречи поразот на Егер од ПИК Сегедин

БИВШИОТ ПИВОТМЕН НА ПЕЛИСТЕР И ПРИЛЕП И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ, ПОЗИТИВЕН ВО ДРЕСОТ НА ЕГЕР ВО УНГАРИЈА
Битолчанецот Васко Димитровски, одигра одличен натпревар во унгарскиот шампионат во дресот на неговата нова екипа Егер Естерхажи.
Кружниот напаѓач Васко одигра најдобар свој меч и тоа против унгарскиот вицепрвак ПИК Сегедин, иако неговиот тим Егер Естерхажи беше убедливо поразен со 37:20, во меч од 5 коло од унгарскиот шампионат. Димитровски беше втор стрелец со постигнати 4 голови, и заедно со првиот стрелец Падла, му се спротистават на вториот по квалитет унгарски состав.

Нема коментара:

Постави коментар