04.03.2015.

Убедлив триумф и пат кон Првата лига за Мултитекс

ПОБЕДА КОЈА ГО ТРАСИРА ПАТОТ НА ППК МУЛТИТЕКС КОН ПРВАТА ПИНГПОНГАРСКА ЛИГА
Мултитекс ТБТ - Кочани 5:0

Победа со максимален резултат и предност пред второпласираниот тим на Кочани од 6 бодови. Тимот на Мултитекс ТБТ е само на три победи од преостанатите шест кола до крајот на првенството во Втората пингпонгарска лига и до промоција во прволигаш.
Но со оглед на квалитетот на клубовите   со кои треба да игра битолскиот клуб, пласманот во првата лига речиси е повеќе од извесен и наскоро ќе биде математички.

Нема коментара:

Постави коментар