16.03.2015.

Вардар - Пелистер в недела од 17 часот

ТРЕТОТО ВЕЧНО ДЕРБИ ОВАА СЕЗОНА, ЌЕ СЕ ИГРА ВО ЦЕНТРАЛЕН НЕДЕЛЕН ТЕРМИН
„Вечното дерби„ помеѓу Вардар и Пелистер ќе се одигра в недела на 22 март од 17 часот, откако црвено-црните побарале мечот да биде одигран подоцна од стандардниот термин од 14 часот, за кога се закажани останатите прволигашки мечеви.
Вардар го избра најдобриот термин, со цел на Националната Арена „Филип Втори“ да се одигра мечот пред далеку повеќе гледачи од вообичаената потпросечна посета на македонските фудбалски терени.
.

Нема коментара:

Постави коментар