19.03.2015.

Чешмиџиев и Мустафов повикани за надежите против Словенија

ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ И ДВАЈЦА ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР ПОВИКАНИ ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ
Селекторот на репрезентација до 21 година, Благоја Милевски повика 21 фудбалер за пријателскиот меч со Словенија на 30 март во Цеље. На списокот се наоѓаат двајца фудбалери на Пелистер: Бурхан Мустафов и Константин Чешмиџиев. Повикан е и фудбалерот на италијанскиот третолигаш Мартина Франка, Филип Пивковски.  

Голмани:
Дамјан Шишковски (Гент, Белгија), Дејан Илиев (Арсенал, Англија)

Одбрана:
Ѓоко Зајков (Рен, Франција), Филип Ристовски (Металург), Бесир Демири (Шкендија), Ангелче Тимовски (Силекс), Леон Најдовски (Македонија Ѓ.П.), Висар Муслиу (Ренова)

Среден ред:
Бобан Николов (Виторул Констанца, Романија), Христијан Денковски (Гронинген, Холандија), Даниел Аврамовски (Црвена Звезда, Србија), Бурхан Мустафов (Пелистер, Битола), Давид Бабунски (Барселона Б, Шпанија), Костадин Чешмеџиев (Пелистер)

Напад:
Валмир Нафиу (Апоел, Кипар), Филип Пивковски (Мартина Франка, Италија), Виктор Ангелов (Металург, Скопје), Јасир Асани (Вардар, Скопје), Тауљан Сулејманов (Јанг Бојс, Швајцарија)

Нема коментара:

Постави коментар