17.03.2015.

Ѓуровски го објави списокот, двајца битолчани против Белорусија и Австралија


МАКЕДОНСКИОТ СЕЛЕКТОР ГИ „ОТВОРИ КАРТИТЕ„ НА НАРЕДНИТЕ ДВА МЕЧА
Селекторот на нашата фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски денес го соопшти списокот на играчи за двата престојни натпревари против Белорусија и Австралија. Двајца битолчани (Пачовски и Ристевски) фигурираат на списокот, а не е повикан Мирко Иванмовски.

ГОЛМАНИ:
Томе Пачовски (Вардар), Кристијан Наумовски (Динамо Б), Мартин Богатинов (Ермис)

ОДБРАНА:
Ванче Шиков (Австрија В), Бојан Марковски(Аја Напа), Даниел Георгиевски (Мелбурн), Дарко Велковски (Работнички), Кире Ристовски (Тирана), Стефан Ристовски (Латина)

СРЕДЕН РЕД:
Аријан Адеми (Динамо З), Урош Матиќ (Нац Бреда), Артим Положани (Шкендија), Енис Барди (Ујпешт), Александар Трајковски (Зулте В), Марио Ѓуровски (Мунагтонг), Ферхан Хасани (Брондби), Благоја Тодоровски (Шкендија), Маријан Радески (Металург), Агим Ибраими (Марибор)

НАПАД:
Дејан Блажевски (Вардар), Крсте Велковски (Сараево), Бесарт Абдурахими (Локерен)

Нема коментара:

Постави коментар