24.03.2015.

Со шише каменуван автобусот на „Чкембарите„

ЕДЕН ИЗОЛИРАН ИЦИДЕНТ РЕГИСТРИРАН ОД МВР ПО ВЕЧНОТО ДЕРБИ
Еден ден по „вечното дерби„ МВР излезе со соопштение во кое обелодени само еден поголем инцидент и тоа надвор од фудбалскиот терен. „На 22.03.2015 година околу 15.20 часот во Скопје на бул. “Илинден” непознато лице  фрлило со пивско шише и ја скршило задната шофершајбна на автобусот кој се движел према стадионот „Филип Втори“, а во кој се превезувале играчите на ФК „Пелистер“, повредени патници немало.
По превземени мерки приведен е Н.Д.(23) од Скопје, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, стои во официјалниот извештај на МВР.

Нема коментара:

Постави коментар