08.11.2015.

ХЈС Работник во финалето на турнирот „Метеор 2015“ во Лесковац

РАКОМЕТАРИТЕ НА РАБОТНИК ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТРОФЕЈОТ НА ТУРНИРОТ ВО ЛЕСКОВАЦ 
Ракометарите на ХЈС Работник денес ќе играат во финалето на ракометниот турнир „Метеор 2015“ во српскиот град Лесковац. Со победата во полуфиналето од 20:14 (11:5) против Младост од Ниш, момците на Иван Марковски и Алексндар Зарков ја комплетираа серијата на победи.
Претходно во четвртфиналето битолчани го совладаа Топличани од Прокупље со 14:12 (9:6). И екипите на Потисје и црногорскиот Никшиќ паднаа пред ХЈС Работник во натпреварите од групната фаза. ХЈС Работник е лидер во Првата лига по првите седум одиграни кола.

Нема коментара:

Постави коментар