01.10.2015.

Пелистер лесен залак за забревтаниот Вардар и во Купот

БЕЗ ИЗНЕНАДУВАЊА ВО ПРВИТЕ МЕЧЕВИ ОД ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА
Фаворитите забележаа сигурни победи во првите осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија и речиси обезбедија пласман во наредната рунда. Најпривлечниот натпревар го одиграа вечните ривали Вардар и Пелистер кој заврши со сигурна победа на „црвено-црните„ од 4:1.

Шкендија - Металург 2:0
Македонија ЃП - Љубанци 3:2
Влазерими - Младост Царев Двор 2:4
Гостивар - Работнички 0:4
Ренова - Силекс 1:2
Хоризонт Турново - Скопје 3:1
Брегалница - Шкупи 2:0
Вардар - Пелистер 4:1

Реванш натпреварите по кои ќе бидат познати четвртфиналистите ќе се одиграат на 7 октомври. 

Нема коментара:

Постави коментар