20.10.2015.

Тежок ривал и трнлив пат го чека Шундовски до групната фаза на ЕХФ Купот

НЕЗГОДНА ЖДРЕПКА ЗА БИТОЛСКИОТ СТРУЧЊАК НА КЛУПАТА НА БУКУРЕШТ
Звонко Шундовски и ЦСМ Букурешт ќе се соочат со Фригорификос Морасо од Шпанија во плеј-офот за пласман во групната фаза на ЕХФ Купот. Победниците од овие двомечи ќе се пласираат во групната фаза од Купот на ЕХФ. Натпреварите се играат на 21/22 ноември и една недела подоцна.

Фуксе Берлин - Шамбери
ЦСМ Букурешт - Фригорификос Моразо
Магдебург - Чургои
Винтертур - Азоти Пулави
Истадс - Татабања
Марибор - Динамо Букурешт
Алпла Хард - СКА Минск
Горење Велење - Холстебро
Алборг - Сент Гален
Иниција Хаселт - Хелветиа Анаитасуна
Борац - ОЦИ Лајонс
МАТ Плзењ - Силкеборг
Нексе - Нант
Горник Забже - Гепинген
Хаукар - Сен Рафаел

Грањoлерс - Арендал

Нема коментара:

Постави коментар